Możliwości

Wymiana Walut w Kantorze Walutowym jest w pełni bezpieczna – tylko u nas środki Klientów są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Niskie marże, szeroki wybór walut oraz darmowe prowadzenie rachunków powodują, że jest to najkorzystniejszy sposób wymiany walut w Internecie.

Kursy widoczne w zakładce Kursy Walutowe są kursami transakcyjnymi, czyli dostepnymi dla wszystkich klientów niezaleznie od kwoty transakcji i historii konta. Źródłem cen są rynkowe kwotowania od panelu banków międzynarodowych. Na stronie Kantoru Walutowego widoczne są najlepsze stawki w danym momencie, powiększane o marżę banku.

Ponadto w ramach funkcjonalności Kantoru Walutowego możesz wykonywać w trybie ekspresowym bezpłatne przelewy krajowe i walutowe wymienionych środków. Dzięki serwisowi powiadomień jesteś na bieżąco informowany o osiągnięciu żądanego poziomu kursu przez wybrane pary walutowe oraz o zasileniu rachunku środkami.

Dla wygody Klientów udostępniamy również możliwość odbioru gotówki w oddziałach Alior Banku. Kwoty mniejsze niż 20 000 PLN lub 2 000 jednostek waluty obcej nie wymagają wcześniejszego zgłoszenia i możesz je odebrać w wybranym oddziale "od ręki". Wypłatę kwot wymagających notyfikacji możesz zgłosić w Kantorze Walutowym.

Jak korzystać z Kantoru Walutowego?

  1. Zasil swój rachunek w walucie sprzedawanej w Kantorze Walutowym
  2. Wymień walutę w ramach posiadanych rachunków po atrakcyjnym kursie
  3. Zatrzymaj wymienione środki na rachunku lub skorzystaj z jednej z wielu możliwości wypłaty waluty